Turite klausimų? Susisiekime: ✉ labas@artspices.lt ✆ +370 654 22252

Nemokamas pristatymas nuo 45 eurų perkant Lietuvoje!

Fizinė parduotuvė jau priima lankytojus! Panerių g. 51, Vilnius (II aukštas)

Turime nukainotų produktų!

Kuo išsiskiria granuliuojančios akvarelės spalvos?

Kuo išsiskiria granuliuojančios akvarelės spalvos?

Ieva Tulaitė |

Granuliuojanti akvarelė įgauna vis didesnę reikšmę akvarelinėje tapyboje. Šių specialių atspalvių paviršiaus efektas šiek tiek skiriasi nuo įprastų akvarelės atspalvių. Iš pradžių galite pamanyti, jog spalvos atrodo blankios, tačiau būtent toks efektas ir yra siekiamybė tam tikroms technikoms išgauti. Kviečiame susipažinti su granuliuojančiomis akvarelės spalvomis plačiau!

 

Taigi, kas slypi po granuliacijos terminu?

Subtilios tekstūros, kurias sukuria granuliacija, yra unikalus akvarelių bruožas.

Granuliacija - tai pigmentų savybė susikaupti popieriuje.

Šį pigmentų susikaupimą lemia dvi skirtingos priežastys:
1. Sunkiosios pigmento dalelės, pavyzdžiui, kobalto ar mangano, nusėda popieriaus įdubimuose.
2. Lengvos pigmento dalelės nusėda kartu dėl traukos.

Tad granuliuojančios spalvos, skirtingai nei įprastos, sukuria nuostabius tekstūrinius raštus dėl susikaupusių pigmentų. Dėl pigmentų pasiskirstymo gali pasirodyti, jog spalva šiek tiek išblukusi, tačiau taip ir turi būti - pigmentai nelieka vienoje vietoje, o pasiskirsto atsitiktinai ir išsisklaido ant popieriaus sukurdami mirgėjimo efektą.

 

Kokia akvarelė granuliuoja?

Tai, ar akvarelė granuliuoja, labai priklauso nuo dažų sudėtyje esančių pigmentų tipo. Dažų prekinis ženklas ir rūšis taip pat gali turėti įtakos granuliavimo stiprumui, nes įvairių gamintojų dažų formulė labai skiriasi. Dažniausiai pigesnė, studentiškos klasės akvarelė granuliuoja mažiau, nes jų dažų formulėje paprastai būna mažiau pigmento (pigmentai yra brangūs, todėl prastesnės kokybės dažuose jų naudojama mažiau).

Tačiau granuliacija priklauso ir nuo pačių pigmentų. Daugelis tradicinių pigmentų, tokių kaip kobaltas, žemės pigmentai ir kt. yra linkę granuliuoti labiau nei šiuolaikiniai neorganiniai pigmentai. Todėl granuliuojančių spalvų asortimente pasikartoja mėlyni ir rudi atspalviai, tačiau beveik nerasime geltonų ir raudonų atspalvių.

 

Kaip maišyti granuliuojančias spalvas?

Norėdami sustiprinti granuliuojantį efektą ir pasiekti neįprastus spalvų pokyčius, tiesiog sumaišykite dvi ar daugiau granuliuojančias spalvas. Rekomenduojama atlikti išankstinius bandymus, nes kai kurios spalvos yra labiau dominuojančios (nepermatomos spalvos - pvz., Cobalt Turquoise), o kitos - turinčios silpnesnį poveikį (permatomos spalvos, pvz., Potters Pink). Priklausomai nuo maišymo santykio ir spalvinio panašumo ar skirtingumo, skiriasi ir spalvų granuliacijos poveikis. Granuliuojanti akvarelė - tobulas pasirinkimas mėgstantiems eksperimentuoti.

 

Schmincke Horadam spalvų maišymo pavyzdys

 

Kokį popierių rinktis granuliacijos efektui?

Taisyklė tokia: kuo šiurkštesnis ir daugiau tekstūros turi popierius, tuo stipresnis bus granuliacijos efektas. Tuo pačiu labiau įgeriančiam popieriui reikia šiek tiek daugiau vandens. Šiam efektui netinka satino paviršiaus, karšto spaudimo popierius. Ant šalto spaudimo arba šiurkštaus akvarelinio popieriaus pigmentų sklaida yra tolygi, o pigmentai linkę įsigerti į tekstūruoto popieriaus duobutes. Tad kuo storesnį ir šiurkštesnį popierių rinksitės - tuo aiškiau atsiskleis granuliacijos poveikis!

 

Eksperimentuokite!

Granuliuojančią akvarelę naudojantys menininkai pasineria į pasaulį, kuriame spontaniškumas dera su tikslumu, todėl galima sukurti įdomias detales ir netikėtus spalvų sąskambius. Jei nuspręsite įtraukti granuliuojančią akvarelę į savo asortimentą, jūsų kūryba neabejotinai praturtės. Tad nebijokite tyrinėti ir nustebsite, kur šie eksperimentai gali nunešti jūsų kūrybą!

Išskirtinės kokybės akvarelė Art Spices parduotuvėje!

Sodrūs, ryškūs ir kruopščiai sukurti pigmentai - geriausias kokybės įrodymas. Gausus kokybiškos akvarelės asortimentas.

Apsipirkite dabar